Zasaď si svůj strom

Projekt, na základě kterého KOS vlastně vznikl. Rádi bychom dali šanci lidem bydlícím v Kolíně, aby si ve městě či jeho okolí vysadili svůj strom. Vysazovat se bude především na pozemcích města a spolek se bude o stromy tři roky starat, než je předá do péče města. Výsadba probíhá vždy na podzim, termín bude uveden u jednotlivých lokalit. Na výsadbu dohlíží vždy arborista, nebo člověk s dostatečnými zkušenostmi se sázením stromů. Vše potřebné bude na místě. Líbí se Vám to? Chcete si zasadit svůj strom? Stačí vybrat lokalitu ;)

Aktuální lokality

Tréninkové hřiště Spartan kids Kolín  - děti trénují v Sendražicích a na jejich hřišti není jediný strom, který by jim tam dělal v létě příjemný stín... podáme pomocnou ruku?

Alej v Radimského ulici - začíná zde cesta do Pekla, pardon k Peklu, tedy rybníku Peklo. Chceš zde mít i ten svůj?

Z právních důvodů přeloženo na 2020

Další lokalita - Máš tip na novou lokalitu? Určitě se nám ozvi a nebo se k nám rovnou přidej!

Realizované akce

Postup výběru lokality a výsadby

  1. Členové KOS vyberou místo vhodné pro výsadbu stromů. Toto místo zkonzultují s Odborem životního prostředí města a zkontrolují, zda se na vybraném místě nenachází sítě (voda, elektřina, plyn a pod.) případně jiné překážky sázení stromů.
  2. Dojde k určení počtu vysazených stromů a jejich druhů v součinnosti s arboristy a OŽP. Zároveň bude určena i velikost sázených stromů, která pak ovlivňuje cenu výsadby.
  3. Na webových stránkách spolku je zveřejněna nabídka na vysazení stromů včetně ceny za strom. Pomocí kontaktního formuláře si můžete výsadbu stromu zamluvit. Následně budete vyzváni k zaplacení ceny stromu na účet spolku. Tím se zároveň můžete stát pasivním členem spolku.
  4. V určený den se společně sejdeme a strom zasadíme. Nemusíte se ničeho bát, vše zajistíme a se sázením pomůžeme. Pokud budete mít zájem bude váš strom označen popisem, který si sami zvolíte. Samozřejmostí bude fotografická dokumentace sázení.
  5. Spolek se bude o stromy starat a po třech letech je předá do péče městu. Dál ale bude dohlížet na to, aby prospíval. Vy už se můžete jen chodit dívat, jak ten váš strom roste, nebo se k nám můžete přidat a stát se aktivními členy ;)
© 2019 Kolínský okrašlovací spolek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!